Karkonoski Festiwal Światła

 

KARKONOSKI FESTIWAL ŚWIATŁA nawiązuje do słynnego festiwalu światła Fête des Lumières we francuskim mieście Lyon, który od lat jest miejscem, w którym technologia i nauka łączą się ze sztuką i edukacją. O wyborze miejsca Festiwalu w Polsce zadecydowały piękna sceneria oraz plenery regionu karkonoskiego. Festiwal jest też miejscem prezentacji programów oszczędzania energii i koncepcji wytwarzania energii odnawialnej. Włodarze dobrze oświetlonych miast, którzy inwestują w nowoczesne rozwiązania, oparte w dużej mierze na diodach emitujących światło, oszczędzają bowiem na wydatkach z miejskiej kasy

 
wrzesień
30 '15

Zorganizuj swój kinderbal!

Karolina Sulikowska

Karolina Sulikowska

Jeśli masz dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym z pewnością zetknąłeś się już z wyzwaniem jakim jest zorganizowanie dla dziecka imprezy urodzinowej, imieninowej lub innego wydarzenia. Imprezy dla dzieci różnią się od imprez dla dorosłych dlatego nie mając doświadczenia w ich organizacji trudno przewidzieć jak mogą się potoczyć i co na nie przygotować.

Przede wszystkim organizacja imprez plenerowych dla dzieci powinna zacząć się od zaplanowania ile dzieci chcemy zaprosić. Jeśli są to młodsze dzieci, warto zaprosić również ich rodziców - dzięki temu będą czuły się pewnie i będziemy mieć do pomocy przy opiece nad nimi kogoś, kto najlepiej je zna. Poza tym może to być świetna okazja do bliższego poznania mam i tatusiów przyjaciół naszej pociechy.

Kiedy znamy już ilość gości warto zastanowić się nad tym, czy chcemy zorganizować imprezę tematyczną. Dzieci uwielbiają przebieranki i opowieści dlatego zwykle podobają im się imprezy z tematyce bajek, księżniczek, kosmosu czy zwierzątek. Temat oczywiście dostosowujemy do wieku i zainteresowań naszych maluchów. W zależności od tematu organizujemy dodatkowe atrakcje.

Żadna impreza nie obejdzie się bez jedzenia. Dla dzieci opracowujemy specjalne menu z uwzględnieniem przede wszystkim indywidualnych preferencji ale również łatwości jedzenia/gryzienia, kolorów potraw, czy sposobu ich podania. Wszyscy jemy oczami, a dzieci robią to znacznie intensywniej dlatego postarajmy się podać potrawy o zachęcającym dla dzieci wyglądzie. Dzieci zawsze chętnie zjedzą frytki, pizzę, kolorowe zapiekanki. Jeśli organizujemy imprezy plenerowe dla dzieci, można zrobić grilla i upiec np. kolorowe szaszłyki lub kąski kurczaka. Nie może oczywiście zabraknąć słodkich przekąsek i orzeźwiających napojów - dzieci podczas imprezy zwykle szaleją, biegają i zawsze są spragnione.

hobby
rozrywka
czas wolny
imprezy

frazy kluczowe: hobby, rozrywka, czas wolny, imprezy


 

Warto zobaczyć

Hobby, Czas wolny, Rozrywka, Imprezy, Muzyka, Zegarki, Album

Piszą na tym blogu

Tomasz Błacho, Maria Rydz, Karolina Sulikowska

Archiwum

Maj 2018, Listopad 2017, Wrzesień 2017, Sierpień 2017, Czerwiec 2017, Maj 2017, Kwiecień 2017, Grudzień 2016, Październik 2016, Lipiec 2016, Listopad 2015, Październik 2015, Wrzesień 2015, Sierpień 2015