Karkonoski Festiwal Światła

 

KARKONOSKI FESTIWAL ŚWIATŁA nawiązuje do słynnego festiwalu światła Fête des Lumières we francuskim mieście Lyon, który od lat jest miejscem, w którym technologia i nauka łączą się ze sztuką i edukacją. O wyborze miejsca Festiwalu w Polsce zadecydowały piękna sceneria oraz plenery regionu karkonoskiego. Festiwal jest też miejscem prezentacji programów oszczędzania energii i koncepcji wytwarzania energii odnawialnej. Włodarze dobrze oświetlonych miast, którzy inwestują w nowoczesne rozwiązania, oparte w dużej mierze na diodach emitujących światło, oszczędzają bowiem na wydatkach z miejskiej kasy

 
grudzień
06 '16

Jakie łóżko dziecięce wybrać?

Jakie łóżko dziecięce wybrać?

(...) Łóżko dziecięce bez wątpienia stanowi integralną część pokoju dziecięcego. To mebel wyjątkowy, w którym nasze dziecko powinno się czuć komfortowo i bezpiecznie. Dlatego tak ważne jest, by wybrać odpowiednie łóżko dla naszego dziecka. Wielu rodziców decyduje się (...)

Artykuły: czas wolny, dom, dzieci, hobby, łóżko, rozrywka

 
październik
06 '16

Wesele - zaplanuj odpowiednio tą wyjątkową chwile

Wesele - zaplanuj odpowiednio tą wyjątkową chwile

(...) Autor: Zespół Muzyczny Szafir http://www.szafirwisznice.pl/Ślub i wesele, to bez wątpienia jedne z najważniejszych chwil w życiu każdej młodej osoby. Taki dzień z pewnością pozostaje w pamięci na bardzo długo, czasem nawet do końca naszych dni. Nie ulega wątpliwości, że każda osoba marzy, aby móc wspominać takie cudowne i magiczne chwile jako niepowtarzalne, wspaniałe i przede wszystkim wyjątkowe. To właśnie dlatego im bliżej jest ślub i wesele, tym napięcie rośnie, a emocje sięgają zenitu. Nie ulega jednak wątpliwości, że trzeba nad tym zapanować i zabrać się do organizacji, aby tego dnia wszystko przebiegało zgodnie z planem i bez nieprzyjemnych i nieprzewidzianych niespodzianek. Bardzo często w ferworze gorączkowych przygotowań do wesela  pojawiają się "doradcy", (...)

Artykuły: czas wolny, hobby, rozrywka

 
lipiec
14 '16

Jak uczyć się poza szkołą?

Jak uczyć się poza szkołą?

(...) Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz - głosi stare polskie przysłowie. Jak wiadomo, nauka nie zawsze idzie gładko. Wiele zależy od warunków nauczania, a nawet od indywidualnych możliwości ucznia. Wielu z nas przyswaja wiedzę w bardzo różnym tempie, korzystając z zupełnie odmiennych od siebie technik zapamiętywania. Ze względu na fakt, że poziom nauczania w szkołach jest standaryzowany, a niektórzy uczniowie nie są przystosowani do tego poziomu, ważne jest mocne wsparcie nauczania, (...)

Artykuły: czas wolny, hobby, korepetycje, rozrywka

 
listopad
16 '15

Dlaczego warto korzystać z siłowni i sauny

Dlaczego warto korzystać z siłowni i sauny

(...) W dobie internetu często zapominamy o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna. A jeśli chcemy zawsze być w formie, musimy regularnie uprawiać różne sporty. W tym pomoże nam siłownia łomianki. A dlaczego warto wykupić karnet do takiego (...)

Artykuły: czas wolny, hobby, rozrywka, ruch, sport, zdrowie

 
październik
04 '15

Ponadczasowe albumy

Ponadczasowe albumy

(...) Pomimo upływu lat uwielbiamy sięgać pamięcią do wspomnień, które niejednokrotnie przenoszą nas do miejsc i chwil, w których chcielibyśmy się ponownie znaleźć. Chociaż czasu nie można zatrzymać, ani tym bardziej cofnąć, można upamiętnić te momenty, które stworzą przepiękną, spersonalizowaną historię życia. Piękne albumy na zdjęcia od zawsze cieszą się zainteresowaniem i równie chętnie są zakładane. Współczesność nie zapomina o tym genialnym sposobie zachowania wspomnień. Co prawda, (...)

Artykuły: czas wolny, hobby, rozrywka

 
wrzesień
30 '15

Zorganizuj swój kinderbal!

Zorganizuj swój kinderbal!

(...) Jeśli masz dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym z pewnością zetknąłeś się już z wyzwaniem jakim jest zorganizowanie dla dziecka imprezy urodzinowej, imieninowej lub innego wydarzenia. Imprezy dla dzieci różnią się od imprez dla dorosłych dlatego nie mając doświadczenia w ich organizacji trudno przewidzieć jak mogą się potoczyć i co na nie przygotować. Przede wszystkim organizacja imprez plenerowych dla dzieci powinna zacząć się od zaplanowania ile (...)

Artykuły: czas wolny, hobby, imprezy, rozrywka

 
sierpień
05 '15

Oryginalne łóżko dla dzieci

Oryginalne łóżko dla dzieci

(...) Każdy rodzic staje przed ciężkim zadaniem, jakim jest zaprojektowanie specjalnego pokoju dla swoich pociech. Będzie to wspaniałe miejsce dla naszego dziecka, które zapewni mu wygodę oraz komfort. Dlatego zwróćmy uwagę przede wszystkim na wybór mebli. Łóżko to jeden z najważniejszych elementów każdej sypialni. Nie możemy o nim zapominać, jeśli właśnie zajmujemy się projektowaniem pokoju dla swoich pociech. Na jakie meble warto więc postawić?Z pewnością (...)

Artykuły: czas wolny, hobby, meble, rozrywka